Skip to content

Blogfest2009: Joao Lopes Marques räägib Twitterist

september 8, 2009

/otseülekanne BlogFest 2009 saalist: vabandagu see nõmedat kirjastiili/

Joao Lopes Marques, kirjutab Eesti Ekspressile ja The Baltic Timesile, brasiillane, kes elab osaliselt ka Eestis.
(minu kommentaar – täitsa nunnu ka, sellisel veidi veidral moel. Noh, nagu sexy ugly).

Elab Eestis ja lubab rääkida, kuidas kirjaniku ja vabakutselise ajakirjanikuna kasutab blogi ja mikroblogimist.

Pool aastat tagasi otsustas ta kontsentreerida kõik oma ajakirjanduslikust elust ja kogus selle kõik ühte kohta ja tema Portugali Publisher küsis, kas ei võiks asjad kokku koguda – ja selgus, et Twitter on äge.

Talle ei meeldinud ajakirjanikuna blogid ja iga päev kirjutada, parema meelega vaidles ta baaris, aga siiski oli üks Portugali hull autor (nimi minu jaoks hääldamatu), kes alustas seal seda blogimistrendi ja Joao ei uskunud ikkagi, aga aasta tagasi pani üks ta sõber selle üle ikkagi uuesti mõtlema.

Ta lõi 3 blogi erinevatele sihtrühmadele – see nõudis aega, ehkki oli põnev, katsetas ka AdSensiga, aga kõik näis tiba mõttetu. Siis murdis ta oma jala ning avastas Twitteri ning hakkas sellel teemal uuesti lugema, ehkki ta ei näinud sellele oma elus eriti rakendust. Juhuste süül aga see muutus – Portugali saatejuht pani live-saate ajal oma twitterikontole teate, et on valmis burgeri nimel surema ja 10min hiljem toodi stuudiosse burger. See avas miljoni portugallase silmad twitteri osas ja ka Joaod intrigeeris see.

Twitter on lollakalt lihtne – ja vajab teatavat investeeringut aja osas ning kuna tal oli jalg katki ja aega lõtva käes, hakkas ta varsti märkama, et Twitter ja blogi muudab ta elu. Inimesed hakkasid lugema, tekkis mingi kindel sihtrühm, inimesed hakkasid kommenteerima ja tema raamatuid lugema jne. Inimesed hakkasid küsima artiklite ja raamatute kohta ja ta märkas ühtäkki, et ta on mingil veidral postmodernistlikul positsioonil – et inimesed loevad ja tulevad Twitterisse kommenteerima. See kriitiline mass andis teise maitse Twitteri kasutamisele ja sellest arenesid välja inimsuhted, tekkis ja kasvas võrk.

Oluline tähelepanek on, et twitterdamine on geograafiline nähtus – see võimaldab sul olla seal, kus sa tahad, kasvõi Münchenis, lihtsalt pane vastav filter peale ja ongi ok.

Advertisements
No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: