Liigu sisu juurde

HTML5 ja CSS3- oled valmis?

juuni 11, 2010

Tänane kuum teema on OKIA vahendusel HTML5 (ja seeläbi siis ka CSS-3).  Ehk tegeletakse ennustusega – kas ja millal kooleb flash kui veebilehe aluskood ja millised rollid jäävad javascriptidele.

Ma olen niipalju aus inimene küll, et oma pealiskaudsus üles tunnistada: HTML5 puhul ootan kannatamatult ennekõike uusi, oluliselt paremaid ja moodsamaid kujundusvõimalusi. Ikka nii väga ootan, et tahaks juba ise ka näpud taha ajada ja pärast nädalast kriblamist ning iseendale tunnustavalt õlale patsutamist “oo!” ja “aa!” teha kõigi nende lahenduste peale, mis päris ehtsate tegijate kätetööna valmis. Elu ON näidanud, et kui teoreetilised võimalused on piiratud seinaga A, siis praktikas leitakse üsna ruttu terve ports workarounde, mis oma lihtsuses suisa geniaalsetena näivad. No ma mäletan oma esimest ajaxi-vaud’ veel, eksju, enamgi aga dhtml’i saabumise massieufooriat…

Aga lisaks paranenud kujundusvõimalustele “tuleviku haateeemmellis,” muutub HTML5-ga natuke ka üldine fookuse loogika.

Lisanduvad navigeerimis- ja liigenduselemendid – nii lõppkasutaja kui ka indekseerivate crawlerite jaoks. Teoorias (mõnes asjas jään jäädavalt pessimistiks) võib siin uut porno-SEO kuldajastut haista, aga no eks paistab.

Ühesõnaga ootame põnevusega. Minu peamine küsimärk on seotud pigemini brauseritega: esiteks on keskmine reakodanik üsna närb oma brauserit uuendama ja teiseks panevad uuendused senisest kõvemad ootused brauseri “andestamisvõimele” – uute vidinate, metoodikate ja mitmekordistunud variatsioonidehulga juures on näpukad ja möödapanekud ju vältimatud. Kas ja kuidas loetakse sisse uus ja pisut vildakalt esitatud info ja kui palju hakkab selle all kannatama lehe üldine kättesaadavus?

Loe lisaks:

Advertisements
No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: