Skip to content

Online PR fail – ONYX cafe

september 23, 2010

Veel üks tore näide pekkiläinud online-PR’ist ja sotsiaalmediteerimisest.

Lühidalt ära hekseldades oli lugu selline – 09.09.2010 toimus SanBrunos (San Francisco lennujaama lähistel asuv asula) võimas gaasiplahvatus, mille järel puhkes tohutu tulekahju. Maatasa (tuhaks) põles 53 maja, tugevaid tule- ja kustutuskahjustusi kandsid veel 120 maja,  hukkunute arvu ei teata (ametlikult kinnitatud tule süüks 4), vigastada sai 38 inimest (arstiabi vajas üle saja). Kohalikud inimesed olid, nagu arvatagi, paanikas, piirkonnas puudus elekter ja päästemeeskonnad tegelesid evakuatsiooni, kustutustööde ning tulevangi jäänute otsimisega.

Kohvik Onyx, 15 kilomeetrit eemal, nägi meedia- ja teemakäras head võimalust ning pani üsna kohe Facebooki wallile üleskutse- “A lil hott from the fire in San Bruno? come cool off with a drink at onyx cafe! :)” (jah, smaili oli ka).

FB wallilt liikus asi edasi nende Twitteri säutsulisti. Ja nagu arvatagi, ajas see rahval harja punaseks… Sadakond boikotti kuulutavat, sõimavat või noomivat vastu- ja edasitweeti hiljem parandati esialgne postitus Twitteris ära (olks, täiendati) ja kui vihased rusikanäitajad hakkasid kohvikusse tungima, pandi kohvik päevaks kinni.

Üks katastroof, üks wallipost – ja hea, et kohvikupidajail lõuad terveks jäid. Loodetud lisapapi asemel tuli aga leppida olulise müügikukkumisega.

Ahjaa, kahetsuskoorma all ‘ägisedes’ lubasid nad “lahkelt” panna omaltpoolt teist sama palju juurde rahale, mida nende kohvikus ostjatelt Punase Risti heaks kogutakse. Edasi järgnes kampaania “tule-võta-kohvi-ja-anna-raha”. Et publikum nende “heategevusega” väga uljalt kaasa minna ei tahtnud ega sinna ka “heategevuse nimel” kohvitama minna (tõesti, raha annetamiseks on lihtsamaid ja vähemkommertslikke võimalusig piisavalt), räägib ka “kogusumma” – eilse seisuga oli see juba 159 USD peale kasvanud! 🙂 Kokku niisiis saab Punane Rist Onyxi abiga 300 taala ümber.

Vinge värk. Palju neid FB’s fänne ära kadus, Twitteris juurde tuli/ära läks, ei oska öelda.
PR jama igatahes. Mage värk. Aga – kes teab, äkki pikas plaanis toob see pigem sulle, solle ja feimi juurde – ega minusugune ahv siin Eestis ei teaks neist muidu ju midagi, ent kui nüüd peaks (mingil salapärasel põhjusel) kunagi aastate pärast Daly Citysse sattuma, on lugu ehk ise unustatud, et OnyxCafe nime nähes on miski kaubamärgi äratundmise efekt täitsa olemas?

Vaata ka:

Advertisements
No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: