Liigu sisu juurde

Lingikogu

Häid linke on liiga palju, et neid täismahus jagada saaks… Sestap listin siia nüüdsest mõningasi blogisid, mida ise hea meelega loen. Ja võibolla tööriistu ka, millest abi on olnud. Ja äkki veel midagi kunagi.

BLOGID:

 • Six Pixels of Separation (eMarketing eng): Mitch Joel pajatab TwistImage blogis kõigest, mis otsapidi veebi ja veebiturundusega seotud. Ma olen totaalselt andunud lugeja! Artiklid kolumni või arutluse vormis, sekka informatiivseid teemajagamisi ka.
 • Cemper.com (SEO eng)- teenusepakkuja, kes beisik tasemel kiiret nõu annab oma blogis. Linkbuidlingu mõttes eriti hea, siit saab virutada mõtteid ja sõnastusi igasugu presentatsioonidesse ja ettekannetesse, mitmed keerulised asjad on lihtsasse inimkeelde pandud.
 • Get Elastic (emarketing eng) – üldine eturunduse blogi, mille põhifookus (vähemalt minu jaoks) on otsimootoriturundusel: SEO, SEM, tööriistad, vahendid, trendid…
 • RSAOrg (eng) – ei ole blog, on YouTube kanal. Ja ära tule mulle väitma, et nende animeeritud selgitused veebituru ja -trendide kohta ei taba otse naelapead! Vaimukas, hariv ja veelkord vaimukas.

  Brändingu ja üldturunduse asjad:
 • Presentation Zen (eng) – kel vaja pidevalt ettekandeid teha või näidismaterjale kokku panna, saab siit mõtteid, juhiseid, abi ja vahel vajalikku materjaligi.
 • Infomarketing Blog (eng) – turujutud ja turundusjutud, traditsioonilisest ja konservatiivsest veidi viksima ja moodsamani. Pigem siiski “vanakooli turundaja” jaoks kui uue aja lammutajale suunatud.
 • TopRank (eng) – veebiturundusest, SEO’st, otsimootoritest, optimeerimisest, veebi jaoks kirjutamisest jms… Üldiselt suuresti otsimootoritega seotud teemad. Tutooriale ja mõtteid ja soovitusi jagub päris tihti ja hulgim.
 • AdFreak (eng) – ei ole blogi, on justkui väljaanne, mis seotud 90% ulatuses traditsioonilise meediaga (outdoor, print, tele). Suurepärane allikas, kui vajad näiteid viimase aja tegijamatest reklaamilahendustest, edetabelitest, feilijatest jne.
 • TrendWatch (eng) – muutustest ja suundadest turundusturul. Reklaamidest vidinateni, sotsiaalmeediast tänavareklaamini.
 • AhmedBilal (eng) – turundusest, veebist ja Pakistanist 🙂

TÖÖRIISTAD:

 • DailyPerfect – töövahend, mis pakub sulle uudiseid ja blogikandeid. Vajab veidi personaalset dresseerimist – panusta ise teemade valikusse ja kui viitsid uudiseid headeks-halbadeks või teemaga sobivateks märgistada, muutub targemaks ja areneb koos sinuga. Räige ajasääst, kui tahaks valdkonnaga kursis püsida, aga ei viitsi iga päev sadu lehti läbi kammida.
 • Prototüüpimise töövahend ScrapBook Firefoxi jaoks – kui sait on püsti ja vaja näidata, mida tahaks ära visata, vasakule panna või highlightida, siis muksib see vidin html-is lehe sinu eest kokku. Magnifico!
 • HTML color codes – Hex Hub tabel. Kui pead notepadis muudatusi tegema, on abiks vahend kõigile neile, kes värvikoode pähe pole viitsinud õppida. Vanakooli värk: võtad aga tabeli lahti ja ajad näpu ja silmaga järge.
 • Create a Palette – muksi ise kokku oma värvipalett. Mänguasi ninanokkimise asemele 🙂 Tegelikult annab visuaalipuudelistele (k.a. allakirjutanu) hea tunde tonaalsusest koos vajalike koodidega. Ja salvestatav. Ja teiste omad on brausitavad. Ühesõnaga: kui teed veebi ja värve ei suuda valida, paneb mõtte liikuma.
 • Worqx.com – igasugu juhiseid ja tutooriale, eriti tore on värvide temaatika ehk Color Theory sektsioon.

Eesti värk:

 • BestMarketing turundusuudised – poleks neid, poleks e24 turundusuudiseid kah 🙂 FB kanal on hea, blogi on tiba veniv, uudised on kiired ja korralikud. Eesti turundus otse sinu peopeal! Laiskvorst saab parema kraami ka täitsa tasuta oma e-postile tellida, liitu vaid uudiskirjaga.
 • OKIA blog – Eesti vaieldamatult kõige tegijab veebiturundusblogi. Vähe sellest: et nad AINSA Eesti “sotsiaalmeediaturunduse eksperdina” oma kanalid (nii blog kui FB) on communityna tööle saanud, siis on nad ühtlasi ka ainus päris usaldusväärne konsultant ses vallas. Ok, ma olen julm, aga no ma ei telliks maja ehitajalt, kes vildakas kuuris elab…
 • MRM blog – agentuuriblogi, kus huvitavatele kolumnistiilis mõttearendustele saab lisaks ka muid inimlikke insighte. Vbla jääb informatiivsuselt ja harivuselt mõnele teisele alla, seevastu mõjub kergesti söödavana ja sobib ka ajaviitelugejale.
 • altexi blogi – mitmekeelne veebiturundusblogi, mis viimasel ajal pisut kommertslik ja tühjake, ent kust leiab toredaid edasisuunavaid viiteid näidete, tutoorialite ja töövahenditeni. Eripluss: kolmes keeles!
Advertisements
No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: